Covid-19 (Korona Virüs) Önlemleri 

Önceliğimiz siz misafirlerimizin ve çalışanlarımızın sağlığıdır.

Acil eylem planımız doğrultusunda temizlik ve hijyen rutinimizi güçlendirip,ekibimizin ve yakınlarının sağlığını koruyoruz.

Pandemi sürecinde otelimiz bünyesinde genel müdür başkanlığında tüm departman müdürleri ve aylık denetimlerini sürdüren iş yeri hekimi, sağlık personeli, gıda mühendisi, iş sağlığı güvenliği uzmanı ile çalışmaktadır. Bu komite Dünya Sağlık Örgütü, T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınladığı resmi talimatları ve önerileri, ilgili resmi ve uzman otoritelerin görüşlerini sürekli takip ederek gerekli olan tüm önlemlerin güncel bir şekilde uygulanmasını sağlamaktadır.

İzolasyon Protokolü
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güvenli Turizm Sertifikası kriterleri gereği otelimizde konakladığı süre zarfında misafirlerimizin hasta, semptomlu veya şüpheli vaka olarak tespit edilmesi durumunda aşağıda belirtilen koşulları kabul etmeleri kaydıyla konaklamaya izolasyon odasında devam edebilirler.

*Herhangi bir nedenle konaklama esnasında misafire ve/veya aynı aileden ol¬duğu veya birlikte aynı odada kaldığı kişilere Covid-19 teşhisi konulması ha¬linde; bu misafirler otel tarafından belirlenen izolasyon odasında konaklayacak, oda dışına çıkmayacak, odasına dışarıdan ziyaretçi kabul etmeyecektir.

*Covid-19 teşhisi konan misafir misafirle aynı aileden olan veya aynı odada konaklayan kimseler de konakla¬malarını izolasyon odalarında geçirecek, ve izolasyon oda¬larından çıkmamaları sorumlulukları dahilinde olacaktır.

*Covid-19 teşhisi konan misafir ve/veya aynı aileden olan veya birlikte aynı odada konaklayan kim¬selere konaklama sözleşmesinde belirtilen süre boyunca, izolasyon odalarından çıkmaksızın, sözleşme koşullarına uygun olarak yiyecek içecek servisi ve oda temizlik hizmeti sağlanacaktır.

*Covid-19 teşhisi konulması sebebiyle izolasyon odasına alınma durumunda misafire akdedilen konaklama sözleşmesi şartları uzatılabilecektir; konaklama sözleşmesine ek olarak sağlanacak izolasyon odaları dolayısıyla ek ücretlendir¬melere tabi olacaktır.

Dış Denetim
Otellerimizde anlaşmalı olduğumuz uluslararası akredite hijyen kuruluşu tarafından ilgili kalite standartlarına ve yasal şartlara uygun bir şekilde, düzenli periyodlarda habersiz olarak her zaman yapılan, Food Check, Hijyenik Oda Denetim, Hijyenik Spa Denetim, Lejyonella ve Su Güvenliği programları bağımsız denetlemelerine kuruluş tarafından yeni oluşturulan Safe Otel Programı (Salgın hastalık risk yönetim denetim programı) da eklenmiştir.

Düzenli Testler ve Kontroller
*Restoranlarımızda sunulan tüm gıda ürün örneklerini gerekli analizlerin yapılması için günlük olarak şahit numune dolaplarında muhafaza etmeye devam ediyoruz. Havuzlarımızdan günlük olarak su örnekleri alarak gerekli tüm test ve kontrolleri yapıp, kayıt altına almaya devam ediyoruz.

*Uygulanan hijyen önlemlerinin bilimsel kontrolü için ilgili hijyen kuruluşu tarafından düzenli yapılan denetlemeler sırasında alınan swap ve ortam petrisi örnekleri ve yiyecek numuneleri bağımsız akredite bir laboratuvar tarafından analiz edilmekte ve raporlanmaktadır.

Dezenfeksiyon Uygulamalarımız
*Otellerimizde sürecin en başında tüm alanlar akredite bir firma tarafından hidrojen peroksit gümüş bazlı malzeme ile dezenfekte edilmiştir ve bu uygulama düzenli olarak devam etmektedir.

*Bunun dışında otellerimiz bünyesinde sadece dezenfekte yapacak özel eğitim alan çalışanlarımız bulunmaktadır.. Bu özel donanımlı ekip günlük olarak sürekli bir şekilde alanları dezenfekte etmektedir.

Çalışanlarımızla İlgili Uygulamalarımız
*Tüm çalışanlarımızın sağlık kontrolleri resmi kurallar çerçevesinde düzenli olarak yapılmaktadır.

*Hali hazırda uygulamakta olduğumuz hijyen eğitim programlarımıza Covid-19 ile ilgili başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm resmi kuruluşların kuralları ve önerileri de eklenmiştir.

*T.C. Sağlık Bakanlığı ve ilgili resmi otoritelerin kararlarına göre tüm çalışanlarımız maske ve ilgili koruyucu ekipmanları kullanmaktadır.

*Personel ortak kullanım alanlarında yeterli dezenfeksiyon ünitesi bulunur ve bu alanlar sosyal mesafe kurallarına göre yeniden düzenlenmiştir.

Misafirlerimizin Otele Giriş Çıkış İşlemleri
*Otelimize giriş esnasında ve kalış süresince misafirlerimize T.C. Sağlık Bakanlığı’nın belirtmiş olduğu protokoller uygulanır; ilgili semptomları gösteren misafirlerimiz gerekli önlemler alınarak sağlık kuruluşlarına yönlendirilir.

*Misafirlerimizden araçlarını otele girişleri sırasında görevli kişinin yönlendirmesi ile kendilerinin park etmesi istenir.

*Otellerimize giriş ve çıkış işlemleri sırasında yoğunluk yaşanmaması adına sosyal mesafe tedbirleri alınmış ve fiziki koşullar buna göre yeniden düzenlenmiştir.

*Misafirlerimize otele giriş sırasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın talep etmiş olduğu soruları içeren bir form doldurturulur; otelde alınan önlemler ve uygulamalarla ilgili yazılı bilgi verilir. Misafirlerimize vücut sıcaklığı kontrolleri ve zorunlu hes kodu beyanı rica ediyoruz.

*Misafirlerimizin giriş ve çıkış işlemlerinde kullandıkları ilgili tüm cihaz ve malzemeler her kullanımdan sonra dezenfekte edilir.

*Otele giriş sırasında valizler gerekli hijyen kuralları çerçevesinde misafirlerimizin oda kapılarının önlerine güvenli bir şekilde teslim edilir. Otelden çıkış sırasında ise valizler oda kapısı önünden alınarak misafirlerin araçlarına bırakılır.

Genel Alanlar
* Kimyasal temizlik ürünleri konusunda uluslararası bilinirliği olan bir firma ile çalışılmaktadır. Firma tarafından tüm personelimize düzenli aralıklar ile verilen detaylı eğitimlerle her alan için uygun temizlik maddesi kullanılarak doğru bir temizlik işlemi yapılmaktadır.

*Tüm genel alanlar oturma düzeni sosyal mesafeye göre yeniden düzenlenmiştir. Tüm genel alan girişlerine yeterli sayıda dezenfektan aparatları yerleştirilmiştir.

*Her zaman olduğu gibi temizliğine büyük özen gösterdiğimiz ortak kullanım alanlarının ve rutin temizlikleri yapılır..

*Asansörümüzün kapasite kullanımı 1 kişi veya aynı anda aynı odada konaklayan maksimum 2 kişi binebilecek şekilde sınırlandırılmış ve gerekli işaretlemeler yapılmıştır.

*Bilardo oynamak isterseniz her kullanımdan sonra çalışanlarımız tarafından dezenfekte edilecektir. Oynamadan önce lütfen el dezenfektanı kullanın.

Misafir Odaları
*Tüm misafir odalarında yüksek hijyen standartlarına göre temizlik yapılır ve maksimum hijyen sağlanır.

*Oda temizliğinde çalışan personel her odanın temizliği sırasında yeni eldiven, maske ve temizlik bezi kullanacak bir sonraki oda temizliğine geçmeden önce kişisel hijyen ekipmanlarını değiştirir.
Kullanılan oda yeni misafire en az 3 saat havalandırıldıktan sonra verilir.

*Düzenli olarak bakımları yapılan klimaların filtreleri hidrojen peroksit ile dezenfekte edilir.

*Odadaki misafirlerin kullanacağı malzeme ve ekipmanlar her kullanımdan önce genel temizliğin dışında ayrıca dezenfekte edilir.

Yiyecek ve İçecek Hizmetleri
*Restoranlardaki oturma düzeni sosyal mesafe kurallarına göre yeniden düzenlenmiş ve gerekli işaretlemeler yapılmıştır.

*Masalar ve sandalyeler her misafirden sonra dezenfekte edilir.

*Tuz, karabiber, kürdan, şeker çeşitleri ve soslar tek kullanımlık olacak şekilde düzenlenmiştir.

*Çatallar, bıçaklar ve kaşıklar gerekli ısıda deterjanlarla yıkandıktan sonra misafire özel paketlenmiştir.

Havuz & Plaj
*Tüm alanlardaki oturma grupları ve şezlonglar sosyal mesafeye göre düzenlenmiştir.

*Şezlonglar gün içinde düzenli olarak dezenfekte edilir ve sürekli steril halde kullanıma hazır bulundurulur.

*Havuz havluları misafirlere özel odalarına koyulur..Lütfen havuza gelirken yanınızda getirmeyi unutmayınız.

*Her zaman hijyenine çok önem verdiğimiz havuzların dezenfektan oranlarının yasal standartlarda olmasını sağlamaya devam ediyoruz.

Transfer
*Tüm araçlar her kullanımdan önce ve sonra temizlenerek dezenfekte edilir.

*Bagajınız araca yerleştirilmeden önce dezenfekte edilecektir

*Araca bindikten sonra el dezenfektanı ve maskeler sağlanacaktır

*Sürücülerde maske kullanım zorunluluğu bulunmaktadır.

Bilgi ve Rezervasyon Hattı +90 (252) 345 00 90

Güvenli Turizm Sertifikası

Fun&Sun Smart Voxx Resort Güvenli Turizm Sertifikası
Sun&Fun Smart Voxx Resort Güvenli Turizm Sertifikası

© 2019 Fun&Sun Smart Voxx Resort Tüm Hakları Saklıdır